yükleniyor

Hosting Hizmeti

Hosting; paylaşımlı bir sunucu içerisindeki (sunucuda birden fazla web sitesi barınır) bir alan adı için ayrılan fiziksel alandır.

Web Sunucu ; Web sitesi yada web siteleri barındırma işlemini IP (İnternet Protokolü) ile istemcilere sunan bir cihazdır, aslında yüksek özellikler ile donatılmış bir bilgisayar da diyebiliriz.

Aşağıda Hosting ve Web Sunucularımızla ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Hosting (Paylaşımlı Hosting)

Yukarı da tanımını yaptığımız (büyük ihtimalle zaten biliyorsunuz) hosting ürünlerimiz ve dataları ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

•    Arma Web olarak sadece kurumsal firmalar ile çalışırız bu yüzden web siteniz herhangi bir warez site ile aynı sunucuda bulunma ihtimali yoktur.

•    Hiçbir şekilde kota aşımından dolayı sunucularımızı bir anda durdurup müşterimizin hem arama motorlarından düşmelerine hem de ziyaretçi kaybetmelerine sebep olacak şekilde sistemi durdurmayız (Esnafız yani ?)

•    Sınırsız trafik, sınırsız web alanı gibi yalan söylemlerle müşterilerimizi yanıltmaya çalışmayız kotanız neyse o'dur.

•    Genelde web sitesini yaptığımız müşterilerimize bu hizmeti verdiğimizden binlerce müşteriye sahip değiliz buradan çıkarmanız gereken; butik çalışıyoruz yeri geldiğinde cep telefonunuza mail bile kurmanıza yardımcı oluruz.

•    Hostinglerinizi dilerseniz Linux işletim sistemi kurulu bir sunucuya, dilerseniz Windows işletim sistemi kurulu bir sunucuya kurabiliriz. Bu kararı verirken sistem yöneticilerimiz sizlere sitenizin yapısını göz önüne alarak yardımcı oluyor.

Sanal Sunucu (VPS, VDS)

Sanal sunucu tanım olarak fiziksel bir sunucunun belli programlar aracılığı ile Ram, CPU ve hard disklerinin istenildiği gibi bölünüp 1 fiziksel makine içinde birden fazla sunucu yaratma işlemi ile ortaya çıkan fiziksel makinenin bir bölümüdür. Örneğin 128 GB Ram'li bir makine her biri 16 GB ram olacak şekilde 8 adet sanal sunucuya bölünebilir. Bunların her birine ayrı ayrı işletim sistemleri yüklenebilir ayrı IP blokları tanımlanabilir. Ayrıca kâğıt üzerinde normal sunucudan farkları yok gibi görünebilir.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Telefon
WhatsApp
X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!